Category: Korfu

Korfu

Korfu, známý také jako Smaragdový ostrov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším řeckým ostrovům. Je druhým největším ostrovem v Jónském moři. Nacházejí se zde nejčistší pláže Evropy. Pobřeží zabírá cca 200 km, pláže na Korfu jsou velmi různorodé. Najdete zde jak pláže s jemným pískem, tak i pláže s oblázky.  Většina pláží je velmi dobře přístupná, jen ne západě, kde je větrněji, jsou pláže lemovány poměrně strmými plážemi a vstup do dalších není tak pozvolný. Některé pláže Korfu jsou navíc dostupné jen z lodi. 32 pláží je oceněno modrou vlajkou za čistotu vody a pláže (Blue flag). Na ostrově je mnoho potápěčských center. Bohatý podmořský život naleznete např. v okolí města Paleokastrista, nebo v okolí ostrůvku Vidos.  Téměř na každém kroku naleznete půjčovny plachetnic, které jsou pronajímány turistům, ale k pronajmutí lodi musíte vlastnit lodní licenci. Vyzkoušet můžete i paragliding, na západním pobřeží se nachází pláž Agios Gordios, kde se organizují lety na paraglidech a také zde působí paraglidingová škola pro začátečníky.

Zanzibar – Waridi Beach Resort & Spa, Sleva 3%

Pojeďte s námi na dovolenou, navštivte Zanzibar a užijte si báječný pobyt v hvězdičkovém hotelu Waridi Beach Resort & Spa se stravou Polopenze a dopravou Letecky. Sleva 3%, konečná cena 35069 Kč, v termínu od 2022-06-09 do 2022-06-21.

Slovinsko – Depandansy Korala/Perla/Sirena/Palma, Sleva 15%

Pojeďte s námi na dovolenou, navštivte Slovinsko a užijte si báječný pobyt v hvězdičkovém hotelu Depandansy Korala/Perla/Sirena/Palma se stravou Polopenze a dopravou Vlastní. Sleva 15%, konečná cena 15394 Kč, v termínu od 2022-08-13 do 2022-08-20.